Bylinky jsou již mnoho let běžnou součástí lidského života .Většinu běžných bylinek si můžeme pěstovat na zahrádce pro vlastní potřebu od jara do podzimu a spoustu jich také nalezneme ve volné přírodě.


Některé druhy můžeme pěstovat i v zimním období doma za oknem. Lze si tak zajistit  zelené natě k ochucení jídel i stálý přísun vitaminů po celou zimu, nebo mít z bylinek pouze voňavou dekoraci.
Všechny bylinky potřebují dostatek světla, vhodnou pěstební nádobu a zeminu. Teplota pro pěstování stačí v rozmezí patnácti až dvaceti stupňů. Zalévat je dobré odstátou vodou s pokojovou teplotou, občas porosit rozprašovačem - tím se z rostlin odstraní prach, který se na nich v místnosti usazuje. Přihnojování není nutné. Na jaře můžeme bylinky vrátit na zahradu nebo na balkón.


Na zahrádce lze i na malém záhonku vysadit více druhů, vznikne tak malá bylinková zahrádka. Rostliny vytvoří kombinace nejen užitečné, ale i zajímavé a pěkné na pohled. Když se pustíte do pěstování bylinek, určitě vás tento koníček neomrzí. Vždyť samotná výsadba a sklizeň jsou úžasnou aromaterapií, na kterou se budete každý rok těšit. Mezi nejčastější důvody pěstování bylinek patří touha po vypěstování vlastní sklizně, o které přesně víte, jak jste ji vypěstovali. Bylinky se pěstují na kořenící směsi určené pro vaření a grilování, také na léčivé nálevy nebo do přírodní kosmetiky.


Na zahradě dobře porostou bylinky jako je pažitka, kopr, pelyněk pravý, estragon, měsíček,  heřmánek, koriandr,fenykl, vavřín, levandule, meduňka, máta, bazalka, oregano, petržel, rozmarýn, šalvěj nebo tymián. Najdete je v nabídce našeho kamenného  obchodu :-)

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace