Chryzanthema - listopadka

Pomalu se blíží podzim a s ním období různobarevných chryzantém. Za poslední dobu vzrostla obliba hrnkových chryzantém více, než řezaných a také se chryzantémy zbavily pověsti pouze hřbitovního kvítí - vážeme z nich překrásné svatební kytice.

Jak ale vybrat tu nejlepší rostlinu, která Vám bude přinášet radost co nejdéle?

Při nákupu se zaměřte na tři důležité věci – květy, tvar rostliny a listy. Ideální prodejní stav je rostlina s květními poupaty, která již ukazují svou barvu. Dalším důležitým indikátorem je počet nerozkvetlých poupat v nižších patrech – tato poupata vám rozkvetou v dalších týdnech a prodlouží tak období kvetení.

Tvar rostliny by měl být kulovitý až oválný, olistění by mělo být tmavě zelené, což ukazuje dobrou výživu a nepřítomnost chorob.

Péče o rostliny je nenáročná. Chryzantémy milují vlhko a vlhký vzduch, použijte dostatečně velikou podmisku a nikdy je nenechte přeschnout. Stejně jako jiné rostliny ale nesnese ani dlouhodobé podmáčení, v období podzimních dešťů byste neměli zapomenout ani misku občas vylít. Přihnojovat na květ můžete zejména v září, později již není nutné.

Kromě velkých  květináčů můžou ozdobit vaši terasu a zahradu závěsné květináče anebo truhlíky plné drobných chryzantém. Chryzantémy jsou jedny z mála květin, které dovedou rozzářit období melancholických podzimních večerů.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace