Koupit květiny

Je nějaký rozdíl mezi kyticí pro ženu a pro muže?
Mezi květinami pro ženy a pro muže téměř žádný rozdíl není. Pro ženy se více hodí barevnější kytice, vázané do výšky, i do kulata. Pro muže je vhodnější méně barevná kytice vázaná do výšky nebo i jeden lehce přizdobený exotický květ.

Liší se nějak kytice pro člověka mladšího a staršího?
Nejvíce vždy záleží na osobnosti obdarovaného a jeho povaze. Vysloveně žádná pravidla pro darování květin nejsou. Podle našich zkušeností dávají mladí lidé přednost vazbám moderním, zajímavým až extravagantním.

Starší člověk dává spíše přednost decentnějším typům květinových vazeb a dbá především na to, aby kytice dlouho vydržela.

Mohu darovat i sudý počet květů v běžné kytici, nebo sudý počet dáváme jen při pohřbu a na hrob?
Naši zákazníci většinou na pohřby kupují sudý počet květů, ale daným pravidlem to určitě není. Naopak i lichým počtem květin můžete vzdát hold zesnulému. Zrovna tak není žádným proviněním přinést na oslavu sudý počet květů v kytici (např. ke dvacátým narozeninám můžete slečně přinést kytici dvaceti růží).

Jaká kytice se hodí pro...

  • slečnu? Mladé slečně jistě udělá radost např. romantická kytice v jemných tónech (bílé nebo růžové růže) a nebo voňavé frézie.
  • ženu? Každá žena ocení kytici upřímně darovanou. Vhodná je například kytice míchaná, z několika různých rostlinných druhů.
  • babičku? Pokud nevíte jaké květiny má ráda, vyberte decentní a především trvanlivější květy, jako je orchidej nebo anthurie, chryzantema, lilie, či karafiát.
  • dítě? Je vhodná malá jemná kytička ve světlých tónech, doplněná mašlí, bonbóny nebo malou hračkou.
  • muže? Pro pány se hodí jakákoliv netradiční kytice nebo kytice s dárkovými předměty.

Jakou kytici zvolit k…

  • narozeninám? Záleží jak na věku oslavence, tak na Vašich finančních možnostech. Kytice může být honosná, míchaná z několika druhů květin nebo větší počet jednoho typu květin, například více květů růží. Radost udělá i jednodušší kytice méně nákladná.   
  • výročí svatby? Doporučujeme stejné květy, jako měla nevěsta v den jejich svatby.
  • ukončení studia? Hodí se kytice vázaná do výšky postupného tvaru.
  • pohřbu? Jestliže je zákazník blízkým příbuzným zesnulého, hodí se větší kytice. Nejčastější vazbou bývá kytice růží nebo chryzantém. Vzdálenější účastník pohřbu volí menší kytici.

Jak správně darovat květiny?
Dříve než muž předá květiny, kytici vybalí z papíru. Květiny drží v levé ruce, aby ženu mohl pravou rukou pozdravit nebo jí blahopřát. Žena za kytici poděkuje a co nejdříve ji vloží do vázy s vodou, kterou umístí na viditelné místo jako vzdání díků.

18.09.2013 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace